
Přinášíme náš pohled na další vývoj v oblasti velkých dat a analytiky a na faktory, které je třeba zvážit, když si vybíráte nejlepší řešení této problematiky pro naplnění svých podnikatelských potřeb.
Další vývoj datové analytiky
Robotická automatizace procesů (Robotic Process Automation, RPA) teprve začíná nabírat dynamiku. Napodobuje chování pracovníků a umožňuje konzistenci manuální, opakující se práce. V kombinaci s umělou inteligencí (AI) se vytvoří RPA 2.0. Příkladem je situace, kdy zákazník po vás chce něco, co vyžaduje pět různých kroků, několik lidí i rozsáhlou komunikaci mezi odděleními. Chatbot může spustit řešení RPA, které výrazně sníží manuální úkoly i režijní náklady. RPA v kombinaci s AI způsobí výraznou redukci administrativy.
Budoucí trendy velkých dat
- Internet věcí a edge computing budou mít v nadcházejících letech na projekty v oblasti velkých dat obrovský dopad. Vzhledem k tomu, že inteligentní zařízení využívaná v domácnosti získávají na popularitě, společnosti přitahuje možnost investice do vývoje této technologie.
- Umělá inteligence/strojové učení bude vylepšovat Business Intelligence extrahováním nových analytických možností a prováděním takových úkolů, jakými jsou segmentace dat, kategorizace, hloubková analýza, předpovídání budoucnosti a poskytování lepšího porozumění obchodním informacím.
- Metody DevOps budou použity v životním cyklu datové analytiky pro zvýšení flexibility a rozšíření škály datových operací společností.
- Hybridní cloudové modely získají na popularitě, protože spojují výhody veřejného a soukromého cloudu. Společnosti se přemístily do veřejného cloudu, aby snížily náklady a dosáhly větší škálovatelnosti. S tím, jak přidávaly různé datové soubory, však rostla složitost, takže se ukázalo, že využití veřejného cloudu je pro mnohé příliš drahé. Hybridní cloud může být lepší volbou, protože bude jednak cenově dostupný, jednak škálovatelný.