Ness je také rodu ženského

Je samozřejmé, že do správné IT firmy ženy jednoduše patří. U nás v Nessu je jich více než 30 %, což vítají nejen kolegové na projektech, ale i naši zákazníci.

Nemalá část nessích žen působí v rámci odborných kompetencí na stěžejních projektech. Potkáte se s nimi na chodbách centrály v Praze, ale také na pobočkách v Brně i Ostravě. A právě tam máme nejsilnější JAVA tým, který pracuje na projektech pro O2, státní správu i například rakouskou tiskovou agenturu APA. Nedávno se právě tento tým zapojil do spolupráce s neziskovou agenturou Czechitas.

Czechitas si klade za cíl inspirovat a vzdělávat ženy a dívky v IT. V Ostravě jsme v této souvislosti uspořádali zajímavou akci výhradně pro ženy a dívky, zaměřenou na téma JAVA. Celodenního workshopu se zúčastnilo celkem 30 dívek a žen, které se do IT zamilovaly a je to jejich vysněná cesta.

Kurz vedli naši firemní lektoři (Vláďa Kočur, Radek Porazil, Martin Jurášek) a účastnice byly nadšené, motivované a velmi šikovné. Akce měla u účastnic mimořádně velký ohlas, a protože se v návaznosti na kurz holky aktivně zajímaly o možnost dlouhodobého JAVA kurzu, rozhodli jsme se v aktivitách tohoto druhu pokračovat.

Na podzim 2018 chystáme pro Ostravu pokračování naší Digitální akademie. Kurz v trvání dva a půl měsíce bude rozdělen do 18 bloků a zakončí jej celodenní hackathon, kde si studentky pod vedením zkušených mentorů zpracují vlastní projekty.

Děkujeme agentuře Czechitas, která inspiruje a vzdělává nové talenty k posílení diverzity a konkurenceschopnosti v IT, a těšíme se na další úspěšné akce.

 

Související články
Tiskové zprávy

Shabtai Koren je v čele Ness CEE

Praha – 30. března 2020 – Novým ředitelem zastoupení Ness Digital Engineering pro střední...
Tiskové zprávy

Ranjit Tinaikar se stal globálním CEO společnosti Ness Digital Engineering

Praha – 5. března 2020 – Ness Digital Engineering, globální poskytovatel řešení pro...

Porosteme všude, nejen v Košicích

Větší, lepší a inovativnější společnost. Taková je vize Paula Lombarda, našeho globálního...

Kontaktujte nás

Pomáháme společnostem a organizacím identifikovat příležitosti, kdy technologie uvolňují potenciál dělat věci jednodušeji a efektivněji. Propojujeme interní procesy a systémy s klientskými digitálními produkty a službami.
Browser warning
We noticed that you are using Internet Explorer. Not all of our website’s functions will work on Internet Explorer. For a better experience, we recommend that you visit us on a different browser. Click here for a list of the latest versions.