Podniková IT oddělení se historicky starala o zaměstnance svých firem, jenže ze softwaru se dávno už stal relevantní nástroj, který umožňuje konkurovat i obchodovat přímo s klienty. Úspěšní CIO, které potkávám, se posouvají spíše do rolí CTO (Chief Technology Officer) a pracují se svými týmy na inovacích, protože cítí nevyhnutelnost interních změn.
Nově vznikající technologie zajišťují diferenciaci na trhu a propojení těchto nových technologií s flexibilními, agilními obchodními metodami se stává klíčem k úspěchu. Přesně o těchto tématech a tomto přístupu se dozvídám, když hovořím s generálními řediteli společností z řad našich zákazníků.
› Jak vzděláváte sám sebe jako CEO?
Pro mě je důležité zůstat v kontaktu s tím, co se děje na trhu a co potřebují naši zákazníci. Velmi rád se se zákazníky potkávám osobně. Mluvím s nimi, slyším, co se snaží dělat, vím, co pro ně děláme my, a snažím se zjistit, co dalšího pro ně dělat můžeme. Stejně důležité je pro mě trávit čas se zaměstnanci v našich globálních vývojových centrech, ať už v Indii nebo v Evropě.
Často cestuji z pracovních důvodů. Beru to jako nejlepší způsob, jak zůstat v centru dění, daří se mi identifikovat nové příležitosti, zjišťuji, co můžeme dělat lépe a jak správně ladit směrování společnosti a investic, aby Ness zůstal na špici ve svém oboru.
› Jakou radu máte pro Vaše kolegy, generální ředitele?
Naslouchejte svým zákazníkům, naslouchejte svým zaměstnancům a buďte autentičtí. To jsou tři věci, které dělám já. A občas neškodí připomenout si, že jeden člověk nemůže vědět všechno.
Žijeme ve zlatém věku softwaru a technologií, chod světa, jak jej známe, se mění doslova každou minutou. Jen se podívejte na to, jak dnes platíme, cestujeme a “konzumujeme” média. Jsem přesvědčen, že příležitosti, které se díky tomu otevírají před naší společností a našimi zákazníky, jsou obrovské.
Zdroj: chiefexecutive.net