Jak na zaměstnanecký zážitek?
Inspirujte se O2 Czech Republic

Stále častěji se setkáváme s pojmem Employee experience – zaměstnaneckém zážitku. Významnou součástí digitální transformace je proměna světa práce. Nové technologie mohou vyřešit neustále se měnící potřeby a úkoly zaměstnanců a pomoci proměnit vnitřní strukturu firem, pracovní procesy a interní komunikaci.

Amanda LeClaire, analytička společnosti Forrester Research, vysvětluje, proč by firmy měly přistoupit k aplikaci tzv. designu zkušeností na interní zaměstnanecké aplikace. „Naše očekávání ohledně toho, co vytváří a dělá skvělý digitální zážitek, se nemění. Opravdu máme stejné očekávání pro bezproblémový a intuitivní typ digitálního zážitku, ať už jsme v práci nebo doma,“ říká Amanda a dodává: „Takový zážitek je samozřejmě závislý na typu technologie, kterou používáme.“

„Když najímáme pracovníky do našich obchodů a call center, zaměřujeme se na hledání jiného profilu lidí. Dříve byla naší prioritou schopnost pracovat s komplexním systémem a v prvních třech měsících společnost opustilo až 30 % obchodních poradců. Po spuštění nového systému se můžeme zaměřit na najímání lidí, kteří mají lepší prodejní než technické dovednosti – míra odchodu nám okamžitě klesla téměř na nulu.“

Jan Hruškaředitel technologické divize O2

Příkladem využití aplikací orientovaných na pracovníky a zavedení procesů zaměřených na zaměstnance je společnost O2 Czech Republic. Portál Moje O2, který jsme pro největšího telekomunikačního operátora v České republice vyvíjeli, je doslova novou tváří společnosti.

Intuitivnější interní systémy umožňují O2 provádět strategické změny ve způsobu, jakým řídí své zaměstnance a postupy při přijímání nových.

Zaměstnanci O2 jsou schopni pracovat s novým CRM a portálem Moje O2 zcela přirozeně, což znamená, že se mohou plně soustředit na rozhovor se zákazníkem.

Nejen o proměně interních aplikacích a jejich dopadu na produktivitu a spokojenost zaměstnanců, ale i o celkovém průběhu digitální transformace O2 Czech Republic si můžete přečíst v ebooku ke stažení v tomto příspěvku.

Související články

Výroba v PEO Operations v SAP S/4HANA

V tomto příspěvku navazujeme na blog „Od modelu k výrobku“, „Vývoj výrobku“ a „Technická...

„Hlavně aby to moc nestálo“ by nemělo být to nejdůležitější

Až přehnané obavy z velkých nákladů na modernizaci podnikového informačního systému provází...

Konference DTM kráčí do finále – s ISTEM budete připraveni

Ness ve spolupráci se společností Hexagon uspořádal dne 8. 4. v pořadí již 3. webinář k významnému...

Kontaktujte nás

Pomáháme společnostem a organizacím identifikovat příležitosti, kdy technologie uvolňují potenciál dělat věci jednodušeji a efektivněji. Propojujeme interní procesy a systémy s klientskými digitálními produkty a službami.
Browser warning
We noticed that you are using Internet Explorer. Not all of our website’s functions will work on Internet Explorer. For a better experience, we recommend that you visit us on a different browser. Click here for a list of the latest versions.