ICTU eGenerace

Víte, že je Ness členem ICT Unie? Že Unii neznáte? A už vůbec netušíte, že jeden z našich kolegů se právě stal předsedou skupiny eGenerace, kterou Unie zastřešuje? Pak čtěte dále.

Posláním ICT UNIE je být respektovanou profesní organizací ICT průmyslu odstraňující bariéry brzdící rozvoj informačních a komunikačních technologií ve prospěch spotřebitelů.

Unie chce být partnerem i oponentem vládě České republiky v projektech podporujících směřování k evropské informační společnosti a modernímu výkonu státní a veřejné správy pracující efektivně pro občany i podnikatelský sektor.

Členy Unie jsou jak fyzické osoby, tak české i nadnárodní firmy, vysoké a střední školy zaměřené na informační technologie a také my – Ness.

Hlavním cílem Unie je posunutí českého eGovernmentu, v rámci čehož Unie v roce 2009 pomohla například se zprovozněním datových schránek, výrazně se podílela na využívání public cloudu ve státním prostředí a v roce 2020 velmi výrazně přispěla k prosazení Zákonu o právu na digitální služby, který zavazuje stát poskytovat všechny (až na výjimky) svoje služby v elektronické podobě.

Pod záštitou Unie vznikají různé pracovní skupiny – mezi nimi i nedávno založená eGenerace, která sdružuje 30 nejtalentovanějších mladých lidí z předních firem v oblasti informačních technologií.

Předsedou skupiny byl zvolen náš kolega Lukáš Kokoška, projektový manažer v PC divizi, který Ness v ICT Unii reprezentuje. O záměrech eGenerace říká:

„Chceme, aby eGovernment byl jednoduchý, užitečný a bezpečný tak, aby ho mohl využívat úplně každý. Jako problém vnímáme, že stát již poměrně širokou paletu služeb elektronicky nabízí, nicméně veřejnost o tom neví, nebo toho neumí využívat. Na to bychom se v rámci edukace společnosti chtěli zaměřit.“

Aktuálně se skupina zaměřuje například na téma evoleb, nad kterým pracuje společně s Ministerstvem vnitra.

Související články

Konference DTM kráčí do finále – s ISTEM budete připraveni

Ness ve spolupráci se společností Hexagon uspořádal dne 8. 4. v pořadí již 3. webinář k významnému...

ICTU eGenerace

Víte, že je Ness členem ICT Unie? Že Unii neznáte? A už vůbec netušíte, že jeden z našich...

Úspěšné pokračování příprav projektu pro Digitální Technické Mapy

Minulý týden úspěšně proběhl webinář s názvem „Žádná retro DTM, ale opravdové digitální...

Kontaktujte nás

Pomáháme společnostem a organizacím identifikovat příležitosti, kdy technologie uvolňují potenciál dělat věci jednodušeji a efektivněji. Propojujeme interní procesy a systémy s klientskými digitálními produkty a službami.
Browser warning
We noticed that you are using Internet Explorer. Not all of our website’s functions will work on Internet Explorer. For a better experience, we recommend that you visit us on a different browser. Click here for a list of the latest versions.