< Back to Blog post Czech

Co se skrývá pod označením S/4HANA?

HANA odkazuje na novou tzv. „in-memory“ databázi, kterou SAP uvedlo na trh kolem roku 2010. Databáze HANA drží všechna data, se kterými podnikový informační systém pracuje, přímo v paměti počítače a přístup k nim je tak neuvěřitelně rychlý. Jestliže jste dříve spouštěli MRP běh o půlnoci a doufali, že doběhne do následujícího rána bez větších zádrhelů, s databází HANA můžete MRP spouště i několikrát denně. Častější spouštění MRP běhů vede k přesnějšímu přehledu například o stavu zpracování zakázek. Čím přesnější budete mí přehled, tím rychleji a lépe se budete moci rozhodovat.

S/4 znamená „SAP Business Suite 4“, do češtiny přeloženo jako sada aplikací uzpůsobena pro rychlou databázi HANA.

Výhody SAP S/4HANA

S S/4HANA vylepšilo SAP nejenom jádro systému, ale i uživatelské prostředí. Pokud nechcete používat tradiční rozhraní, můžete přepnout do FIORI. S FIORI přichází pro každou funkci samostatná dlaždice, do které SAP vytahuje sumarizační informace za danou oblast. Jestli jste v podniku zodpovědní například za fakturace, dlaždice Vám automaticky zobrazí počet nevyřízených faktur.

Systém Vás navede na prioritní úkoly. S FIORI můžete do systému S/4HANA přistupovat ať jste u obrazovky Vašeho počítače nebo v ruce držíte svůj mobilní telefon a tablet. SAP S/4HANA se sám přizpůsobí velikosti zobrazovací plochy.

My vám nabídneme ještě víc

Podnikový informační systém SAP S/4HANA doplňuje Ness o kompletní sadu integračních služeb. Od předimplementační analýzy, v průběhu které zmapujeme stávající prostředí ve Vašem podniku, přes implementační rozdílovou analýzu, na základě které se provede samotná implementace systému SAP S/4HANA a jeho integrace do exitujícího prostředí až po následnou podporu po uvedení systému do provozu. 

Implementační rozdílová analýza je velká příležitost narovnat podnikové procesy, které se za léta jejich používání většinou rozkošatěly. SAP se svými více než čtyřicetiletými zkušenostmi s podnikovými procesy je pro narovnání více než inspirující.

V Ness víme, že v každém podniku existují jedinečné postupy, kterých se podnik nechce nebo nemůže vzdát. Nás tým vývojářů je připraven SAP S/4HANA plně uzpůsobit Vašim konkrétním potřebám.

Díky pobočce Ness Digital Engineering se sídlem v Bratislavě jsme schopni se postarat i o podniky, které mají výrobní závody nebo pobočky jak v České republice, tak i na Slovensku.

Jestliže v podniku provozujete předchozí generaci podnikového informačního systému SAP ERP Central Component (ECC) nebo máte informační systém třetí strany a aktivně řešíte digitalizaci a automatizaci podnikových procesů nebo se jen předběžně zajímáte, neváhejte se na nás obrátit. Jako certifikovaný SAP partnerem navrhneme a nasadíme SAP S/4HANA i ve Vašem podniku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *