O Nesse, dievčatách a Jave

Pred prázdninami naši javisti spojili svoje sily s neziskovou spoločnosťou Czechitas a musíme povedať, že je to parádna jazda. Czechitas sprostredkováva IT vzdelanie ženám a postupne borí mýtus o tom, že kariéra v IT je len pre mužov.

Žien v IT síce nie je veľa, neznamená to však, že ich odbor nezaujíma a nechcú sa v ňom uplatniť. Dôkazom sú okrem iného kurzy plné žien nadšených programovaním.

Inšpiratívne príbehy mnohých z nich ukazujú, že medzi nimi nájdeme nádejné softvérové ​​dizajnérky, analytičky, testerky alebo programátorky. To hľadanie nás baví! A je pre nás veľkou motiváciou sa na ich vzdelávaní podieľať.

Z TAKMER 8,2 MILIÓNA ICT ŠPECIALISTOV V EÚ PREDSTAVUJÚ ŽENY LEN 16,7%. (EUROSTAT, 2016)

V ČESKOM NESSA TVORIA ŽENY 30 %. TRETINA Z NICH PÔSOBÍ NA SENIORSKÝCH A MANAŽÉRSKYCH POZÍCIÁCH.

Čo sa pre nás začalo v máji jednodňovým workshopom o základoch programovania v Jave, pokračuje teraz Digitálnou akadémiou – sériou intenzívnych kurzov Javy pre začiatočníčky.”

V priebehu Digitálnej akadémie dievčatá rozvinú svoje logické uvažovanie – zistia, že vždy existuje niekoľko spôsobov riešení, naučia sa porozumieť návodom a riešiť rôzne programátorské výzvy.

Hlavným cieľom je, aby si účastníčky počas troch mesiacov v rámci povinných a voliteľných predmetov osvojili základy Javy a prácu s rôznymi nástrojmi.

 

Po prvom workshope som bol milo prekvapený, koľko dievčat bolo so znalosťami na začiatku kurzu ďalej, než som čakal. Samozrejme, mnohé z nich s Javou zápasili, to je prirodzené, preto kurzy organizujeme. Ale mnohé z nich rozumeli tomu, čo robia. Motivuje ma to v školeniach ďalej pokračovať.

Vladimír Kočur
Senior Consultant

Štúdium bude časovo relatívne náročné a je mu potrebné venovať v spolupráci s lektormi tri dni v týždni. Okrem toho dievčatá medzi školiacimi dňami veľmi zamestná samoštúdium aj domáce úlohy.

Po celý čas však majú k dispozícii skúsených mentorov, ktorí vždy radi pomôžu.

Akadémiu uzatvára celodenný hackathon, počas ktorého si javistky vyskúšajú aplikovať nové znalosti. V malých tímoch ako záverečný projekt spracujú reálne zadania.

Po trojmesačnom intenzívnom štúdiu môže šikovná absolventka nastúpiť ako juniorská Java vývojárka k nám do tímu.

Pri vývoji prevažne webových aplikácií je Java náš denný chlieb. Tímy v Ostrave, Brne, Českých Budějoviciach aj v Prahe Javu vnímajú ako progresívny a široko využiteľný jazyk s rýchlou učiacou sa krivkou.

V Nesse tiež pravidelne organizujeme Javacomy – stretnutia, pri ktorých diskutujeme o trendoch a zdieľame skúsenosti z odborných konferencií a z našich úspešných projektov.

Každý nováčik u nás získa mentora, ktorý ho bude sprevádzať jeho odbornosťou. K tomu máme pre každého pripravený interný adaptačný proces, ktorý nováčikom čo najviac uľahčuje pochopenie nové technológie. Skrátka: v Nesse sa Javy nie je prečo báť.

Súvisiace články
Tlačové správy

Shabtai Koren je na čele Ness CEE

Praha – 30. 3. 2020 – Novým riaditeľom zastúpenia Ness Digital Engineering pre strednú...
Novinky

Zasielanie prehľadu správ z Nessu

Dlho sme s vami týmto spôsobom nekomunikovali, radšej vás vždy vidíme osobne. Chceli by sme sa...
Tlačové správy

Ranjit Tinaikar sa stal globálnym CEO spoločnosti Ness Digital Engineering

Praha – 5. marca 2020 – Ness Digital Engineering, globálny poskytovateľ riešení pre digitálnu...

Kontaktujte nás

Rozumieme procesom našich klientov a pomáhame ich nastaviť tak, aby pracovali pre nich. Navrhujeme, vytvárame a integrujeme digitálne platformy a firemný softvér, ktoré umožňujú spoločnosti prirodzene sa prepájať so zákazníkmi a flexibilne na nich reagovať.
Browser warning
We noticed that you are using Internet Explorer. Not all of our website’s functions will work on Internet Explorer. For a better experience, we recommend that you visit us on a different browser. Click here for a list of the latest versions.