Inteligentná mobilita vrátane inovácií v riešení prepojených áut

Automobilové značky, ktoré už teraz investujú do pokročilých technológií a dodajú zákazníkom tie najvýnimočnejšie zážitky, v trhovej súťaži uspejú. Cestovanie samé sa stane rovnako hodnotným ako dosiahnutie cieľa cesty.

Jedným z veľkých mínusov vozidiel z hľadiska efektivity, zvlášť v mestách, je to, že vo vysokej miere zaháľajú na parkoviskách. Všeobecne si väčšina rušných miest nemôže dovoliť plytvať miestom pre autá a aktívne teda skúmajú, ako najlepšie využiť alternatívne riešenia vrátane mobility ako služby.

Záujem o MaaS (Mobility-as-a-Service) je známkou inovatívneho myslenia, ktoré ženie vpred hľadanie odpovede na otázku, ako sú dopravné služby poskytované a využívané.

S nástupom  nových technológií a zmenou užívateľských preferencií, čo sa týka vlastníctva áut, došlo k posunu v myslení o „automobilových obchodných modeloch“. Posúvame sa do doby, kedy ľudia už nebudú vlastniť autá, ale požiadajú o jazdu autom bez vodiča podľa svojej potreby – to zároveň môže vyriešiť narastajúce dopravné preťaženie miest.

Rapídny pokrok v technológiách, akými sú umelá inteligencia, učenie strojov a hlboké neurónové siete, dovolí užívateľom stanoviť polohu najbližšieho dostupného samoriaditeľného auta, ktoré ich vyzdvihne a dopraví na dané miesto. Toto je síce stále futuristický scenár, ale rozhodne už sa rozvíja a je mu venovaná pozornosť.

Zároveň sa v automobilovom priemysle dostáva do popredia rola softvéru. Progres v pokročilých systémoch asistovaného riadenia / aktívna bezpečnosť, mobilná konektivita, informácie a zábava, navigačné a komunikačné rozhranie umožňujú taký zážitok z automobilu, ktorý je možné prirovnať k pocitu, ako by ste boli v mobilnej miestnosti so všetkým potrebným vybavením.

Pre tradičných výrobcov áut bude toto novým softvérom vytvorené mobilné prostredie znamenať rozsiahle narušenie súčasného, na výrobu zameraného obchodného modelu.

Spoločnosti podnikajúce v automobilovom priemysle a obchode musia začať vymýšľať, ako by sa najlepšie podieľali na ekosystémoch mobility budúcej generácie, ktoré sa objavujú ako výsledok technologických a užívateľských trendov.

Budúcnosť automobilizmu bude o vytvorení hodnoty značky poskytovaním skvelých zákazníckych zážitkov v každom styčnom bode. Automobilové značky, ktoré už teraz investujú do pokročilých technológií a dodajú zákazníkom tie najvýnimočnejšie zážitky, v trhovej súťaži uspejú. Cestovanie samé sa stane rovnako hodnotným ako dosiahnutie cieľa cesty.

Súvisiace články

Ako využiť trendy v oblasti veľkých dát?

Prinášame náš pohľad na ďalší vývoj v oblasti veľkých dát a analytiky a na faktory, ktoré...

Čo je možné očakávať od AI a strojového učenia v roku 2020?

Rok 2019 bude v softvérovom svete spomínaný ako rok, kedy sa kontajnerizácia, cloudové natívne...

Inteligentná mobilita vrátane inovácií v riešení prepojených áut

Automobilové značky, ktoré už teraz investujú do pokročilých technológií a dodajú zákazníkom...

Kontaktujte nás

Rozumieme procesom našich klientov a pomáhame ich nastaviť tak, aby pracovali pre nich. Navrhujeme, vytvárame a integrujeme digitálne platformy a firemný softvér, ktoré umožňujú spoločnosti prirodzene sa prepájať so zákazníkmi a flexibilne na nich reagovať.
Browser warning
We noticed that you are using Internet Explorer. Not all of our website’s functions will work on Internet Explorer. For a better experience, we recommend that you visit us on a different browser. Click here for a list of the latest versions.