Hlavná myšlienka zo SAP NOW Week 2018

Nedávno uskutočnená konferencia SAP NOW Week 2018 si dala za cieľ inšpirovať české firmy možnosťami inteligentných technológií a ukázať im, ako sa stať moderným podnikom.

Počas štyroch dní sa na podujatí vystriedalo vyše 800 účastníkov a v šiestich tematických blokoch zaznelo okolo sedem desiatok odborných prezentácií.

Keď príde reč na modernú firmu, nemusíme hneď zmieňovať umelú inteligenciu, strojové učenie alebo internet vecí. Modernú firmu určuje to, ako dokáže reagovať na okolitý svet tým, že správne vyhodnotí a „speňaží“ dáta, ktoré má vo svojich IT systémoch.

Základom úspechu každej technologickej inovácie nie je len skvelý nápad, zákaznícka aplikácia, nový produkt či služba. Kľúčová je schopnosť prepájať dáta a procesy s ľudským kapitálom a využívať potenciál, ktorý sa ponúka.

Na konferencii sme v našom výstupe načrtli, aký konkrétny potenciál vidíme pri výrobných podnikoch. Tieto postupy sa však dajú do istej miery zovšeobecniť a sú prenositeľné a aplikovateľné aj v iných odvetviach.

V skratke, pokročilý systém plánovania (APS), doplnený o naše dlhoročné skúsenosti a možnosti využitia SAP PP/DS, je schopný plánovať výrobu veľkého počtu dielov – často v rôznych výrobných cykloch, s rôznou rýchlosťou výroby a použitou technológiou.

Predtým boli implementácie APS veľmi zložité a náročné na zdroje. Dnes to úspešne riešime s novým priemyselne špecifickým modulom SAP Manufacturing, ktorý je súčasťou systému SAP S/4. Ten využíva časovo nepretržité a heuristické plánovanie, pracuje s vysokým počtom algoritmov a premenných.

Výsledkom takéhoto plánovania a monitoringu v reálnom čase je skrátenie času výroby a celkové zvýšenie produktivity.

  • Skrátenie priebežných časov výroby
  • Zníženie zásob
  • Zvýšenie produktivity
  • Zladenie rôznych plánov v rámci celej firmy
  • Zvýšenie dostupnosti kritických dielov
  • Lepšia realizovateľnosť plánov a cielené plánovanie
  • Umožní sa sústrediť plánovačom na aktuálne problémy a úzke miesta vo výrobe

Kladiete si správne otázky?

Aj keď svoju firmu dokonale poznáte – a často paradoxne práve preto – býva užitočný nezávislý pohľad a identifikácie príležitostí, kde technológie môžu uvoľniť potenciál robiť veci jednoduchšie a efektívnejšie. Pre začiatok stačí v obrysoch vedieť, ako na tom vaša firma je, a potom si položiť správne otázky.

  • Viete správne vyhodnotiť možnosti rozvoja – zdroje, väzby a procesy, ich dopady atď.?
  • Ste schopní efektívne zhromažďovať a prepájať dáta, aby ste z nich dokázali vyčítať to, čo vás môže posunúť ďalej?
  • Ako rýchlo reagujete na zmeny trhu, upravujete interné procesy a akú zákaznícku skúsenosť poskytujete svojim klientom?
Súvisiace články

7 tipov, ako nájsť správneho Salesforce partnera

Pokiaľ ste si vybrali Salesforce ako najlepšie CRM riešenie pre vašu organizáciu, je ďalším logickým...

Inovatívny workflow pre Heineken Slovensko

Spoločnosť Heineken Slovensko napreduje v digitálnej transformácii aj rozširovaním funkcionalít...

Čo je možné očakávať od AI a strojového učenia v roku 2020?

Rok 2019 bude v softvérovom svete spomínaný ako rok, kedy sa kontajnerizácia, cloudové natívne...

Kontaktujte nás

Rozumieme procesom našich klientov a pomáhame ich nastaviť tak, aby pracovali pre nich. Navrhujeme, vytvárame a integrujeme digitálne platformy a firemný softvér, ktoré umožňujú spoločnosti prirodzene sa prepájať so zákazníkmi a flexibilne na nich reagovať.
Browser warning
We noticed that you are using Internet Explorer. Not all of our website’s functions will work on Internet Explorer. For a better experience, we recommend that you visit us on a different browser. Click here for a list of the latest versions.